Lehiaketak

2006 TALDE AUKERATUAK

Banda de la María (Andalu­cia) Iraba­zleak Haize­tara 2006
Always Drink­ing March­ing Band (Catalunya) Pub­likoaren saria
Alle­gria Brass Brand (Fran­cia)
Bernie’s Lounge (Holanda)
Bloco Dum Dum (Madrid)
Dixie Gang (Por­tu­gal)
Orkestra Roma (Bul­garia)
Kumpa­nia Al-Gazarra (Por­tu­gal)

2007 TALDE AUKERATUAK

The Car­ni­val Band (Canada)
Ali­men­ta­tion Gén­erale (Bel­gika)
Camil­locromo (Italia). Francesca Taranto (baxua) Tresna jolerik hober­ena
No Water Please (Frantzia) Iraba­zleak Haize­tara 2007
Dixie Grin­gos (Por­tu­gal) Epaima­ha­iaren sari berezia
La Banda del Surdo (Catalunya) Pub­likoaren saria
Old School Funky Fam­ily (Frantzia)
Amama Luisa Brass Band (Euskadi)
Hun­gry March Band (EEUU)

2008 TALDE AUKERATUAK

Jaipur Maharaja Brass Band (Rajastán, India)
Mag­i­ca­boola Brass Band (Italy) Iraba­zleak Haize­tara 2008
The Non Melt­ing Ice Cream Band (Nether­lands) Pieter Engels (saxo alto) Tresna jolerik hoberena
Made­moi­selle Orches­tra (France) Epaima­ha­iaren sari berezia
Houba (France)
Dr. Mac­a­roni Latin Jazz (España)
Brin­cadeira (Catalunya) Pub­likoaren saria
La Par­rús Dixie Band (España)
Mar­mara Dix­ieland Band (Euskadi)

Tabernetan

Coop­er­a­tiva Rakia (Catalunya-​Bulgaria)
Mikel Bikandi Quar­tet (Euskadi)
The Bro­ken Broth­ers (Euskadi)

Gonbidatutako taldea

Saguza­har­rak Fan­far­rea (Euskadi)

2009 TALDE AUKERATUAK

La Fan­fare en Petard (Frantzia) Iraba­zleak Haize­tara 2009. Gillaume (helicón) tresna jolerik hober­ena
Fan­fare du Bel­gis­tan (Bel­gika) Epaima­ha­iaren sari berezia
Des­bundixie (Por­tu­gal)
La Brassa Band Madrid
Turuku­tupá (Araba)
Express Brass Band (Ale­ma­nia)
Fes­tic­ul­tores Troupé (Gali­cia) Pub­likoaren saria
Dixie et d’Ailleurs (Frantzia)
Brasta (Holanda)

Talde gonbidatua

Irmaos Esfer­ovite (Por­tu­gal)

2010 TALDE AUKERATUAK

Zephy­rolo­gie (Frantzia)
What Cheer? Brigade (USA) Iraba­zleak Haize­tara 2010
Bras­safrik (Bel­gika) Pub­likoaren saria
Same­nakoa (Frantzia-​Alemania) Epaima­ha­iaren sari berezia
Fan­tomatik Orches­tra (Italia) Ste­fano Scalzi (tron­peta) tresna jolerik hober­ena
Club Era (Hun­gria)
La Ban­das­tre (Frantzia)
Bro­ken Broth­ers Brass Band (Euskadi)

Gonbidatutako taldeak

Zaparrada (Euskadi)
Saguza­har­rak Fan­far­rea (Euskadi)

2011 TALDE AUKERATUAK

The Hok Wok (Euskadi)
A mag­nifique banda dos homes sem medo (Gal­izia)
Beat ´n blow (Ale­ma­nia) Epaima­ha­iaren sari berezia
Cot­tas club brass band (Por­tu­gal)
Pink Puffers (Italia) Pub­likoaren saria
Funky Style Brass (Frantzia) Iraba­zleak Haize­tara 2011 
Zas­tavar orkestar (Italia)
Vodku Band (Hun­gria) Szabó Árpád (biolina) tresna jolerik hoberena

Gonbidatutako taldeak

Afro Sound Sys­tem 
Zubi­aur Band

2012 TALDE AUKERATUAK

Oom­pah Brass (Lon­don, UK) Iraba­zleak Haize­tara 2012Sam tresna jolerik hober­ena (partekatua)
Wombo Orches­tra ( Frantzia) Epaima­ha­iaren sari berezia. Manuel tresna jolerik hober­ena (partekatua)
Bad­aBim­Bum­Band ( Italia) Pub­likoaren saria
Orkresta (Euskadi)
South River jazz band (Por­tu­gal)
Gadjo (Catalunya)
Pullup Orches­tra (Suiza)
Poller­a­pan­talon (Argentina)
Fan­fare Shukar (Rumanía)

Talde gonbidatua

Zubi­aur band

2013 TALDE AUKERATUAK

Sug­arri fan­farre (Euskadi) Pub­likoaren saria
El pun­tito canalla (España)
Le bus rouge (Frantzia) Iraba­zleak Haize­tara 2013
Accous­tel Gang (Frantzia) Este­fan Hou­son tresna jolerik hober­ena (partekatuta)
Kar Ces brass band (Eslove­nia)
Mo ´ Bet­ter Band (Italia)
Les Busi­ciens (Bel­gika) Epaima­ha­iaren sari berezia
The dixie tick­lers (UK)
Blaas of Glory (Holanda) Arend Huis­man (tuba) tresna jolerik hober­ena (partekatuta)

Talde gonbidatuak

Zubi­aur band
Zaparrada batu­kada

2014 TALDE AUKERATUAK

Ottoni Ani­mati (Italia) Alberto Anguzza (tron­peta) Tresna jolerik hober­ena
Per­haps Con­trap­tion (UK) Iraba­zleak Haize­tara 2014
Fan­fara Tran­sil­va­nia (Ruma­nia)
Mas­tretta (España) Epaima­ha­iaren sari berezia
Krakow Street Band (Polo­nia)
Impe­r­ial Kikiris­tan (Fran­cia)
Bizu Coolec­tive (Por­tu­gal)
Archi­mossi (Italia)
Tokyo brass style (Japon) Pub­likoaren saria

Talde gonbidatua

Sug­arri fanfarrea

2015 IRABAZLEEN LEHIA

La Banda de la María (Esp)
No Water Please (Fr) François Piriou, tresna jolerik hober­ena
Mag­i­ca­boola Brass Band (It)
La Fan­fare en Petard (Fr)
What Cheer? Brigade (EEBB) Ikusleen sari berezia
Funky Style Brass (Fr)
Oom­pah Brass (UK)
Le Bus Rouge (Fr)
Per­haps Con­trap­tion (UK) Lehi­aketaren iraba­zleak

2016 TALDE AUKERATUAK

Farra Fan­farra (Por­tu­gal)Lehi­aketaren iraba­zleak Mateja Dan­sok, tresna jolerik hober­ena
Brass Street Boys (Mex­ico) Pub­likoaren sari berezia
The Farra March­ing Band (Euskadi)
Builders Brass Col­lec­tive (Madrid)
Bal­cony Play­ers (Inter­na­tional: Nether­lands, Bel­gium, USA…)
Camil­locromo Cir­cus Swing Orches­tra (Italia) Gabriele Stopa, tresna jolerik hober­ena
El Flecha Negra (Ger­many)
Band Of Streets (Hun­gary)
Los Boozan Dukes (Catalunya)
The Bus­qui­tos (Holanda)

2017 TALDE AUKERATUAK

Pa Ce Soir (Belgika)
The Dawlins (Madril)
Tokyo Brass Style (Japonia)
Wonder Brass Band (Frantzia)
Bluenette Sisters & The Seamen Orchestra (Danimarka)
Tell Tale Tusk (Erresuma Batua) Fiona Fey, Laura Inskip, Reyhan Yusuf, tresna jolerik hober­ena
Fanfarre Sugarri (Euskadi)  Pub­likoaren sari berezia
Las Taradas (Argentina)
Balkan Paradise Orchestra (Catalunya) Lehi­aketaren iraba­zleak